שיקום גריאטרי

   

פנה/י אלינו עוד היום למידע נוסף וייעוץ חינם:

העלייה בתוחלת החיים מגדילה את הצורך בטיפולי שיקום המתמחים בבעיות הגיל השלישי. בית צבר מציעה שיקום יום לבני 65+, הנחשבים לקבוצת גיל בעלת מאפיינים ייחודיים, המצריכה ומחייבת טיפול שיקומי מוכוון לצרכיה. אנשים בגילאים מבוגרים הזקוקים לתהליך שיקומי, נמצאים בקבוצת סיכון למחלות כרוניות, נטייה לנפילות, שברים, חולשה כללית, לרוב, הינם בעלי מערכת חיסונית חלשה יותר, ובגילאי זקנה מתקדמים נוספים לכך, לא פעם, גם ירידה קוגניטיבית והפרעות נפשיות ורגשיות. שיקום גריאטרי הינו תהליך חשוב המתמקד בהשבת המטופלים לפעילות ותפקוד רגילים וכצעד מניעתי מפני הידרדרות למצב סיעודי. הטיפול מקנה איכות חיים ושמחת החיים, עצמאות תפקודית, יכולת התמודדות, חוסן אישי ותחושה של התעצמות וצמיחה רגשית, תוך שמירה על מורל גבוה.

 

למי מיועד הטיפול?

שיקום גריאטרי מתאים לכל מי שחצה את גיל 65 ועליו לעבור שיקום בעקבות ניתוח, פציעה, מחלה, קטיעה, אירוע לבבי או נוירולוגי. בין אם השיקום הנדרש הינו על רקע אורתופדי, נוירולוגי, או לצורך שיקום קימום בעקבות ירידה תפקודית בכושר ההליכה והעצמאות לאחר אשפוז ממושך או ריתוק למיטה בשל מחלה זיהומית, נשימתית, קרדיאלית או אחרת – בית צבר ערוכה להעניק לך טיפול מקצועי, איכותי והוליסטי על מנת להחזיר לך את עצמאותך, לצמצם את תלותך באחרים ולהשיב לך את יכולת התפקוד שלך ואת שגרת החיים.

 

 

השפעות קוגניטיביות – שהות ארוכה בבית החולים ובמוסדות שיקום עלולה להשפיע על המצב הקוגניטיבי של המטופלים. הם צריכים לחלוק חדר עם מטופלים אחרים, מתקשים להירדם בלילה והמעברים בין המחלקות השונות עלולים ליצור “בלבלת בית חולים” ולפגום במצב הקוגניטיבי.

השירותים שלנו

אנו מעמידים לרשותך מטריה רחבה של אנשי מקצוע המספקים שיקום הוליסטי על כל היבטיו:

אבחון, הערכה ראשונית וקביעת מטרות טיפול ע”י רופא מומחה בשיקום.

איך זה עובד?

את ההפניה לשיקום גריאטרי מקבלים עם מכתב השחרור מבית החולים. עוד לפני כן, יש ליצור קשר עם נציג קופת החולים בבית החולים ולבחון ביחד איתו את האפשרות לשיקום גריאטרי בבית צבר.

במידה ותימצא התאמה לשיקום יום , נציגת קופת חולים תדאג לטופס 17 ותעדכן אותנו. כבר למחרת השחרור מבית החולים הצוות שלנו ייצור קשר איתך או עם בני משפחתך ויתאם פגישת ייעוץ ראשונה להערכה ולקביעת תוכנית שיקום.

מי מממן את הטיפול?

  • למבוטחי קופות החולים מכבי שירותי בריאות, מאוחדת ולאומית – כיסוי ביטוחי מלא לאחר קבלת אישור מתאים מקופת החולים (טופס 17 מהסניף המטפל או מאחות הקשר והבקרה של הקופה בבית החולים).
  • מבוטחי שירותי בריאות כללית “מושלם”– זכאים ל 12 טיפולים בשנה קלנדרית 60 דקות טיפול בהשתתפות עצמית של 100 ש”ח 
  • מבוטחי ביטוח בריאות פרטי – מטופלי “בית צבר” הפונים באמצעות ביטוח פרטי (כדוגמת הראל, מגדל וכו’) יזכו להחזרים של עד 70% מעלות השיקום בהתאם לתקרת הביטוח.

 

למה בית צבר?

  • בית צבר מהווה מסגרת רפואית עבור מטופלים הזקוקים לטיפול שיקומי אינטנסיבי, ללא צורך באשפוז. שיקום באמצעותנו משמר את כל היתרונות שבריכוז צוות רב-מקצועי מיומן תחת קורת גג אחת ממש כמו בבית החולים, תוך צמצום החשיפה לזיהומים.
  • בית צבר  מונע מצבי בלבול והידרדרות תפקודית כתוצאה מאשפוז בסביבה בלתי מוכרת, ולעיתים גם מנוכרת.
  • בית צבר מעסיקה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שלכולם ניסיון בתחום השיקום. אנו בונים עבורך תוכנית טיפול מותאמת אישית, תוך שמירה על כבוד האדם והתחשבות בצרכיך ובצרכי בני משפחתך.

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים