שיקום לאחר שבר בכף היד – לטפל מהשורש

   

פנה/י אלינו עוד היום למידע נוסף וייעוץ חינם:

שבר בכף היד הינו אחד מבין חמשת השברים הנפוצים בגוף האדם. כאשר השבר הינו בשורש כף היד הוא עלול להיות מלווה בתזוזה של העצמות הקארפליות ממקומן. לעיתים ניתן יהיה לראות בעין עיוות במבנה כף היד כתוצאה מתזוזת העצמות, לעיתים לא יהיה לכך כל סממן חיצוני. לכן, חשוב לבצע צילום רנטגן ולקבל אבחון על ידי אורתופד או כירורג כף יד, שעל פי סוג השבר יחליט על אופן הטיפול בו.

שברים פשוטים

שברים הם אף פעם לא פשוטים. כל שבר כרוך בכאב ובהגבלת תנועה, אבל כאשר שבר בכף היד אינו מלווה בתזוזת עצמות או כשניתן להחזירן למקומן בקלות – הוא נחשב לשבר פשוט יחסית, שניתן  לקבע אותו באמצעות סד או גבס למשך 4-6 שבועות.

שברים מורכבים

שברים מורכבים ותזוזת עצמות בכף היד שלא ניתן להחזיר למקומן מטופלים באמצעות ניתוח קיבוע חיצוני המתברג לעצמות ושומר על מנח היד הרצוי, או קיבוע פנימי של פלטה המתחברת אל העצם באמצעות מסמרים או ברגים.

בשני המקרים חשוב לפעול לזירוז ההחלמה, שיקום היד והחזרת היד לתפקוד מלא.

למי מיועד הטיפול?

לכל מי ששבר את כף היד ונותח כדי להחזיר את עצמות שורש כף היד למקומן או שגובס למשך מספר שבועות.

מה כולל הטיפול?

  • הדרכה ממרפא בעיסוק לשימוש נכון במתלה
  • תרגול מבוקר ושמירה על מנח יד מוגבה להפחתה של הנפיחות באזור החבלה
  • תרגול לשמירה על תנועתיות במפרקים שאינם מעורבים

איך זה עובד?

מיד בגמר הטיפול בשבר עליך לבקש מהרופא המטפל הפנייה לריפוי בעיסוק ו/או לשיקום. ככל שהטיפול השיקומי יתחיל מוקדם יותר – כך גדל הסיכוי שמשך ההחלמה יתקצר משמעותית ויצטמצמו הסיכונים הכרוכים בקיבוע ממושך.

למה בית צבר?

  • כי היד שלך זקוקה למומחים – בבית צבר פועל צוות מרפאים עם ניסיון רב בשיקום שברים בכף היד.
  • כי מגיעה לך איכות חיים – תחת ההנחיה, התרגול וההדרכה של הצוות המקצועי שלנו, ייחסכו ממך סבל, כאבים ובעיות תפקודיות כתוצאה מהעדר תנועה של כף היד.

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים