שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך (TKR (Total Knee Replacement

 

 

 

 

 

מהו הניתוח?

 ניתוח להחלפת מפרק הברך הינו ניתוח יזום שנועד בדרך כלל להקל על כאב בלתי נסבל ופגיעה בטווח התנועה של מפרק הברך, עקב שחיקת הסחוס, קרע בסחוס או קרע בגידים (ברצועות). הפגיעה יכולה להתרחש בעקבות חבלה, עודף משקל, הזדקנות טבעית, מחלות גנטיות, ראומטיות או פעילות ספורטיבית אינטנסיבית. קרוב ל- 90% מהמטופלים מצליחים לחזור לתפקוד עצמאי מלא בתום תקופת ההחלמה והשיקום, נפטרים מהנפיחות בברך, מהכאבים והנוקשות המלווים אותה ומגדילים את טווח התנועה.

מה קורה לאחר הניתוח?

תהליך ההחלמה והשיקום לאחר החלפת מפרק ברך הינו ארוך ומורכב ואנו ממליצים בחום לעבור אותו בבית ולהימנע משהייה ממושכת ומיותרת במחלקות שיקום ובבתי חולים שיקומיים.

אין כמו הבית. זו הסביבה האופטימלית לשיקום איכותי ומהיר ואנחנו כאן כדי לספק לך את האפשרות הזאת. עם טיפול פרטני כולל המותאם לצרכיך, עם יחס אישי, מקצועי, חם ואדיב של צוות שיקום מנוסה ומחוייב ובלי הסיכונים, התורים, והתחרות על תשומת הלב מול מטופלים אחרים, כמקובל במוסדות רפואיים.

 

למי מיועד הטיפול?

הטיפול מיועד לכל מי שעבר ניתוח להחלפת מפרק הברך, בין אם מדובר בהחלפה חלקית או בהחלפה מלאה.

 

שיקום ביתי לאחר החלפת מפרק ברך - השירותים שלנו

אנו מציעים לך סל שירותי שיקום על ידי צוות רב-תחומי שיעמיד אותך על הרגליים במלוא מובן המילה ויחזיר לך את איכות החיים ואת החיוך לפנים. אנשי הצוות שלנו יגיעו לביתך, יבצעו לך הערכה מקצועית, כל אחד על פי תחום התמחותו, יבנו לך תוכנית טיפולים, יתרגלו איתך וידריכו אותך ואת בני משפחתך.

הצוות כולל: אחות מוסמכת, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, עובדת סוציאלית ודיאטנית. בעת הצורך, יכלול הצוות גם קלינאית תקשורת, פסיכולוגית ומטפלת סיעודית.

מה כולל הטיפול?

טיפולי פיזיותרפיה

הליכה – השלב הראשון בטיפול הינו תרגול הליכה באמצעות הליכון, ובהמשך, מעבר הדרגתי להליכה בעזרת מקל, שיוחזק ביד הנגדית לצד המנותח. הפיזיותרפיסט ינחה אותך ויסייע לך בהתאמת גובה אמצעי העזר למידותיך האישיות.

מדרגות – בשלב השני, ובד בבד עם התקדמות תהליך ההחלמה מהניתוח, יכלול הטיפול הפיזיותראפי תרגול של עלייה וירידה במדרגות. שלב זה של הטיפול מצביע על ירידה משמעותית בעוצמת כאבי הניתוח והנפיחות, קבלת שליטה מחודשת על התנועתיות של הרגליים והשבת היכולת התפקודית.

תרגילים – סדרה של תרגילים בשכיבה, בישיבה ובעמידה שיש לבצע מספר פעמים ביום, יסייעו לך להגיע לתוצאות מקסימאליות תוך פרק זמן קצר.

ריפוי בעיסוק

 החלפת מפרק ברך עלולה לגרום למוגבלות בתנועה ולעורר קושי בפעולות פשוטות יומיומיות. מרפאה בעיסוק, תגיע לביתך בתחילת תהליך השיקום על מנת להציע  לך פתרונות ושיטות חלופיות לביצוע פעולות כמו: התלבשות, רחצה, קימה והתניידות בתוך הבית ומחוצה לו.

אחות שיקומית

 האחות השיקומית הינה מנהלת ומתאמת את השיקום כולו. בנוסף, לדיווח והעברת מידע חשוב בין אנשי הצוות על התקדמות השיקום, תפקידיה כוללים: בדיקת מדדים, חבישה של הרגל ומתן הדרכה לחבישה נכונה שלה, מתן הדרכה לטיפול נכון בכאבי הניתוח ובנפיחות באזור המפרק,  כדי שלא יפריעו ולא יעכבו את הטיפול השיקומי ועוד.

עובדת סוציאלית: תפקידה לסייע לך בסבך הביורוקרטיה לצורך השגת מלוא זכויותיך הרפואיות מקופת חולים ו/או מחברות הביטוח.

תזונאית: גם התפריט שלך יעבור שינוי והתאמה למצבך הגופני לאחר הניתוח מתוך מטרה לחזק את הגוף, למנוע דלדול שרירים ואנמיה ולהשיב לך את הכוחות הנחוצים להחלמה מהירה וחזרה לתפקוד מלא.

איך זה עובד?

על מנת ליהנות משירותי שיקום ביתי יש לפנות לנציגות קופת החולים בבית החולים לבקש לבצע את השיקום באמצעות בית צבר. נציגות קופת החולים מתאמת את המשך הטיפול השיקומי לאחר קבלת מכתב השחרור מבית החולים, היא תדאג לקבלת טופס 17 מהקופה ותעדכן אותנו כדי לוודא רצף טיפולי.

מתי יתקיימו הטיפולים?

מרגע השחרור מבית החולים, הצוות של בית צבר ייצור איתך קשר טלפוני ויתאם איתך שעות ביקור הנוחות לך. בהתאם לתוכנית הטיפול, הצוות שלנו יגיע אליך הביתה לשיקום אינטנסיבי 5 ימים בשבוע ולעיתים אף מספר פעמים ביום. הטיפול כולו יימשך בין 2 ל- 4 שבועות ובמקרים מיוחדים אף יותר.

 

מי מממן את הטיפול ?

  • למבוטחי קופות החולים מכבי שירותי בריאות, מאוחדת ולאומית – “בית צבר” יהיה ללא עלות, לאחר קבלת אישור מתאים מקופת החולים (טופס 17 מהסניף המטפל או מאחות הקשר והבקרה של הקופה בבית החולים).
  • מבוטחי שירותי בריאות כללית “מושלם”– זכאים להחזר של 94 ₪ לטיפול עד לתקרה של 24 טיפולים בשנה.
  • מבוטחי ביטוח בריאות פרטי – מטופלי “בית צבר” הפונים באמצעות ביטוח פרטי (כדוגמת הראל, מגדל וכו’) יזכו להחזרים של עד 70% מעלות השיקום בהתאם לתקרת הביטוח. אנחנו נסייע לך למצות את זכויותיך מול חברת הביטוח ולקבל את ההחזר הכספי המירבי.

 

שיקום בבית צבר

  • בגלל היחס – כל מטופל מקבל אצלנו יחס אישי וחם. הטיפולים מתבצעים אחד על אחד, תוך מתן תשומת לב לצרכי המטופל, לשאיפותיו, ציפיותיו מהשיקום, כאביו, הקשיים שלו וסגנון חייו.
  • בגלל המקצוענות – כל אנשי המקצוע המועסקים על ידינו הינם בעלי ניסיון בתחום השיקום ובראשם רופא שיקומי בכיר.
  • בגלל הנגישות והזמינות – אנחנו נגיע אליך לכל מקום ברחבי הארץ בזמנים הנוחים לך, המוקד הטלפוני שלנו מאוייש 24/7 ובנוסף נהנים המטופלים שלנו מקשר טלפוני ישיר לאחות המנהלת את הטיפול בהם.

 

אם עברת ניתוח להחלפת מפרק ברך, זה הזמן ליצור עמנו קשר בטל. 03-5335575 ולהבטיח לעצמך שיקום מקצועי ואיכותי.

 

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים