ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק בבית

בבית צבר מציעים לך טיפולי ריפוי בעיסוק בסביבה בריאה כשאתה חוזר לביתך ולסביבה הטבעית שלך בסיום הטיפולים. הטיפולים מתמקדים בחזרה לתפקוד מהיר ואיכותי בחיי היום-יום, תוך שיפור ושיקום יכולות מוטוריות, קוגניטיביות וחברתיות. אנו נגדיר ביחד איתך (ו/או בני משפחתך) את סדרי העדיפויות ומטרות השיקום ונסייע לך להשיג בחזרה שליטה על פעולות הליבה היום-יומיות,  כגון: אכילה, רחצה, התלבשות והתניידות. הטיפולים יאפשרו לך לחזור, ככל שניתן, לשגרת החיים שקדמה לאירוע הרפואי, לנהל באופן עצמאי את חייך וליהנות מאיכות חיים. 

למי מיועד הטיפול?

קשיים בתפקוד המוטורי (אורתופדי) – אם עברת אירוע שהשפיע על היכולות המוטוריות שלך, כגון: פציעה, מחלה או ניתוח, טיפול בבית צבר בריפוי בעיסוק יכול לסייע לך לחזור לתפקוד. (לדוגמא: בעקבות ניתוח אורתופדי או אחר, פציעה בתאונת דרכים, קטיעה או אשפוז ממושך לצורך טיפול בפצע או בזיהום חריף בגפיים וכד’).

קשיים בתפקוד קוגניטיבי ו/או מוטורי (נוירולוגי/גריאטרי) – אירוע מוחי (CVA), פגיעת ראש, מחלות עצביות כגון: פרקינסון או מחלות זקנה כמו אלצהיימר או דמנציה (Demention), עלולים לגרום לירידה תפקודית משמעותית. טיפולי ריפוי בעיסוק מסייעים לשמר ואף לשקם את היכולת התפקודית הקוגניטיבית והמוטורית. כאשר מדובר בירידה תפקודית על רקע קוגניטיבי, לטיפול בבית צבר בריפוי בעיסוק נודעת חשיבות נוספת, שכן הוא מאפשר התמצאות טובה יותר במרחב המוכר ומונע “בלבלת בית חולים” וירידה קוגניטיבית נוספת כתוצאה מאשפוז שיקומי ממושך בסביבה לא מוכרת.

השירותים שלנו

אנו מספקים טיפולי ריפוי בעיסוק מקצועיים ואיכותיים על ידי מיטב אנשי המקצוע. ריפוי בעיסוק ניתן על ידינו כשירות ספציפי ו/או כחלק מסל שיקומי מלא.

מה כולל הטיפול?

  • אבחון – לפני יצירת תוכנית הטיפול יבצע לך המרפא בעיסוק אבחון קליני, המותאם לסוג הפגיעה:

    

   • אבחון תפקודי – ביצוע פעילויות יומיומיות  (ADL- Activities of Daily Living). לדוגמה: רחצה, לבוש, אכילה, ניידות ומעברים.
   • אבחון מוטורי (תחושתי) – הערכה תחושתית לגפיים, בדיקת טווחי תנועה, כוח, סיבולת ושריר בגפיים.
   • אבחון קוגניטיבי – בדיקת יכולות הקשב והריכוז, מיומנויות חשיבה, זיכרון, פתרון בעיות, בקרה ושיפוט.

 

  • בניית תוכנית טיפול – בהתאם לתוצאות האבחון ולאחר תיאום ציפיות והגדרת מטרות הטיפול ביחד איתך, יבנה לך המרפא תוכנית טיפול מותאמת לצרכים שלך ולמטרות שהוגדרו.

 

  • תרגול המרפא בעיסוק ינחה אותך באפשרות להמשיך תרגול במכון לאחר סיום הטיפול הפרטני ולימוד טכניקות לשיפור התפקודים הרלוונטיים: תרגול בעזרת תוכנה וציוד מתקדמים הנקראת pablo, תרגול קוגנטיבי בעזרת תוכנת הriacom חזרה על פעולות מוטוריות ותרגילי זיכרון. כל זאת, בדרך מהנה ומאתגרת לצורך השגת שיתוף פעולה והגברת המוטיבציה. בנוסף, במידת הצורך תתבצע התאמה של סדים לשימור מנחים, או מניעת היווצרות  קיצורים בטווחי התנועה.

 

  • מתן הנחיות לתרגול עצמאי – בגמר הטיפול ישאיר לך המרפא הנחיות מלאות כיצד להמשיך לתרגל בעצמך בבית מחוץ לשעות הטיפול על מנת לקצר את משך הזמן הנדרש להשגת שיפור משמעותי בתפקודים השונים.

 

  • הדרכה לשימוש בחפצי היום-יום כאביזרי עזר במהלך טיפולי בריפוי בעיסוק תינתן הדרכה לשימוש בחפצי היום-יום הביתיים כאביזרי עזר. הדרכה זו תסייע לזרז את תהליך השיקום בתוך הסביבה הביתית שבתוכה עליך לתפקד על בסיס יומי, למצוא דרכים יצירתיות להתגבר על אתגרים הנובעים מהסביבה הפיזית ולהתמודד עם מגבלות שהינן תוצאה של מצבך הרפואי.

 

 • התאמת הסביבה הביתית – במסגרת הטיפול בבית צבר תינתן לך ולבני משפחתך הדרכה  להתאמת הסביבה הביתית וכן לשימוש באביזרי עזר ייעודיים וטכנולוגיה מסייעת לצורך הנגשת הבית לפי צרכיך, תוך שמירה על בטיחות מקסימלית וניידות עצמאית ככל שניתן.

היתרונות

 • טיפולי ריפוי בעיסוק אינם מצדיקים המשך שהייה בבית החולים על כל המשתמע מכך: חשיפה לחיידקים עמידים, המתנה ממושכת לטיפולים, חוסר יכולת לתרגל בשעות הפנאי ותלות מוגברת בצוות הרפואי.
 • הבית הוא נקודת המוצא של כל אדם בחזרה לשגרה. חזרה מהירה לתפקוד חלקי או מלא השיקום בבית צבר הינה הדרך הטובה והמהירה ביותר להשגת שיפור תפקודי ולהצלחת השיקום.
 • בית צבר מספק את השקט והאווירה האופטימליים לריכוז מלא בהנחיות של הצוות הטיפולי, ומאפשר לצוות הטיפולי להעניק את מלוא תשומת הלב לכל מטופל ומטופלת באופן אינדיבידואלי.
 • ריפוי בעיסוק בבית צבר מאפשר לרתום ביתר קלות ונגישות את שאר בני הבית למלאכת השיקום ולהפוך אותם לשותפים פעילים בתהליך.
 • הטיפול בבית צבר יפגיש אותך עם האתגרים האמיתיים שאתם צריך להתמודד על בסיס יומי עם החזרה הביתה מבית החולים ויקנה לך כלים להתגבר על מגבלות וקשיים תפקודיים אלו.

איך זה עובד?

לצורך קבלת טיפולים על ידי מרפא בעיסוק, יש להצטייד במכתב שחרור מבית החולים או בהפניה מהרופא המטפל בקהילה ולקבל מקופת החולים טופס התחייבות (טופס 17).

מי מממן את הטיפול?

 • מבוטחי קופות החולים מכבי, מאוחדת ולאומית יש צורך להצטייד בהפניה וטופס התחייבות (טופס 17) מהקופה.
 • מבוטחי ביטוח בריאות פרטי בעלי פוליסות ביטוחי בריאות פרטיות של חברת הראל, מגדל וכו’, יזכו להחזרים של עד 70% מעלות השיקום בהתאם לתקרת הביטוח.

מה היתרונות בטיפול בבית צבר

אולם ריפוי בעיסוק רחב ידיים , מאובזר ומצויד במיטב המכשור והטכנולוגיות המתקדמות 

Øהערכה וטיפולים קוגניטיביים

Øשימוש בתוכנות מחשב מתקדמות כגון: PABLO, REHACOM, E-LINK

Ø,תרגול תפקודים יומיומיים בבית באמצעות מטבח שיקומי, ומקלחת שיקומית

Øהדרכה ושימוש באמצעי עזר לתפקוד בבית

באילו תכיפות יתקיימו הטיפולים?

הטיפול מתבצע בהתאם לפרוטוקול מותאם אישית, במטרה להגיע לשיקום מהיר ולהקנות לך ביטחון, תחושת מסוגלות ועצמאות מרבית.

תדירות ותכיפות הטיפולים נגזרת מתוצאות האבחון ומטרות הטיפול שהוגדרו. קימום מהיר, יצריך מפגשים תכופים יותר (3-4 מפגשים לשבוע). לעומת זאת, שימור יכולות קיימות, עשוי להתבצע בעצימות נמוכה יותר הכוללת 1-2 טיפולים לשבוע.

למה דווקא אצלנו?

 • בבית צבר מציעים לך את מיטב אנשי המקצוע בתחום הריפוי בעיסוק. כולם בעלי ניסיון ומומחיות בתחום השיקום.
 • יחס אישי, טיפול מקצועי מותאם אישית ושותפות מלאה בתהליך הריפוי.
 • שיקום בסביבה בריאה – נוחה והטבעית.
 • זמינות גבוהה – ללא תורים וללא המתנה!
 • מחוייבות לטיפול שיקומי כוללני, שמירה על זכויות המטופל (החולה), קשב לצרכים ולרצונות של כל מטופל ומטופל ורתימת המשפחה/ המטפל הסיעודי / גורם מטפל אחר לתהליך הטיפול.
 • סיפורי הצלחה והמלצות ממטופלים שהצליחו לחזור במהירות לעצמאות תפקודית ולסגנון חיים פעיל ובריא.
 • חתירה מתמדת לתוצאות אופטימליות בזמן הקצר ביותר ולשביעות רצון גבוהה לפי מדדים אובייקטיביים (FIM).

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים