קלינאית תקשורת לילדים

   

פנה/י אלינו עוד היום למידע נוסף וייעוץ חינם:

קלינאית תקשורת לילדים

לא כל קושי או איחור התפתחותי אצל תינוקכם או ילדכם צריך להדליק אצלכם נורה אדומה ולהריץ אותכם אל קלינאית תקשורת ילדים. חלק מהבעיות והקשיים נפתרים מעצמם כעבור זמן קצר. אבל כאשר החריגה ההתפתחותית נמשכת לאורך זמן בכל אחד מהתחומים הבאים: שמיעה, תקשורת, שפה, דיבור, אכילה ובליעה – יש צורך באבחון מקצועי ובטיפול.

חשוב לדעת כי אבחון מוקדם וטיפול בבעיות של דחיקת לשון, גמגום ובעיות שפתיות אחרות בגיל הרך מעלים את סיכויי הילד להתגבר על הבעיה ולהיפטר ממנה ובוודאי למנוע את החמרתה והשתרשותה.

למי מיועד הטיפול?

  • לילדים הסובלים מקושי בהגייה נכונה של מילים: שיבוש אותיות שורקות, דחיקת לשון, אנפוף, השמטה של צלילים ועוד
  • לילדים המתקשים בשליפת מילים ונתקעים בדיבור
  • לתינוקות וילדים הסובלים מאיחור בהתפתחות השפתית והדיבור
  • לתינוקות וילדים הסובלים מקושי בתקשורת לא מילולית  (ASD)
  • לתינוקות הסובלים מהפרעות בליעה ואכילה
  • לתינוקות וילדים בעלי לקות שמיעה
  • לילדים הסובלים לאורך זמן מגמגום ודיבור חטוף או בעיות אחרות בשטף הדיבור

מה כולל השירות?

אבחון מקצועי – בהתאם לסוג הבעייה הנצפית ולגיל הילד/תינוק תבצע קלינאית התקשורת אבחון מקצועי כדי לעמוד על טיב והיקף הבעייה. האבחון מתבצע על ידי מבחני אוצר מילים, מבחני הגייה, יכולת שליפה והפשטה מילולית, אבחון PLS-4, אבחון כצנברגר ועוד. להשלמת התמונה, תיעזר הקלינאית בשיחה עם ההורים ו/או הגננת ותתרשם מיכולותיו של הילד בסיטואציה של משחק ושיחה חופשיים.

בניית תוכנית טיפול – על פי תוצאות האבחון נבנית תוכנית טיפולית המותאמת למצב ההתפתחותי של הילד ולגילו. התוכנית הטיפולית נשענת במשולב על חסרים ועל עוצמות ביכולות התקשורתיות של הילד.

טיפול בפועל – הטיפול מתבצע דרך משחקים חווייתיים, המשלבים הנאה ולמידה בסביבה שקטה ונעימה.

בבית צבר מועסקות קלינאיות תקשורת מקצועיות ומנוסות, אשר מאבחנות במיטב הכלים המקצועיים אשר עומדים לרשותן, מעניקות טיפול מקצועי, מסור ומכוון לתכנית הטיפול הספציפית לילד.

איך זה עובד?

הפנייה לאבחון וטיפול של קלינאית תקשורת נעשית בדרך כלל על ידי מרפאה להתפתחות הילד הפועלת בקופת חולים, טיפת חלב או על ידי רופא הילדים.

למה בית צבר?

מקצוענות – אנו מעסיקים צוות מקצועי מיומן ומנוסה של קלינאי תקשורת ילדים. הצוות שלנו מגלה רגישות ואכפתיות, מלווה את הילד ומדריך את משפחתו, מעצים את הילד דרך החוזקות שלו ובכך משיג שיתוף פעולה להשלמת חסרים.

צוות רב-תחומי בית צבר פועל צוות רב-תחומי שיוכל לייעץ ולטפל במקרים שבהם יתברר כי האיחור ההתפתחותי הינו גם מוטורי. במקרה כזה, ניתן יהיה לרכז את הטיפול במקום אחד ולהציע למשפחה סל טיפולים שיכלול: טיפולי ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, וקלינאות תקשורת תחת קורת גג אחת.

זמינות – אצלנו לא תצטרכו להמתין ארוכות לתור. ההיענות שלנו טובה ותוכלו להתחיל את האבחון בילדכם ללא שיהוי ועיכובים מיותרים.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים