קלינאית תקשורת לילדים

   

פנה/י אלינו עוד היום למידע נוסף וייעוץ חינם:

קלינאית תקשורת לילדים

קלינאיות התקשורת במכוננו מאבחנות ומטפלות בקשיים משלושה תחומים: קשיים בהתפתחות השפה, קשיים בדיבור (היגוי, שטף, קול) וקשיים בתחום התקשורת.

חשוב לדעת כי אבחון מוקדם וטיפול בבעיות של שפה, דיבור ותקשורת  מעלים את סיכויי הילד להתגבר על הבעיה ולהיפטר ממנה ובוודאי למנוע את החמרתה והשתרשותה

למי מיועד הטיפול?

  • לילדים הסובלים מקושי בהגייה נכונה של הדיבור
  • לילדים המתקשים להביע את עצמם באופן מילולי
  • לילדים/נוער הסובלים מדחיקת לשון
  • לתינוקות וילדים הסובלים מאיחור בהתפתחות השפתית והדיבור
  • לילדים הסובלים מגמגום ודיבור חטוף או בעיות אחרות בשטף הדיבור
  • לילדים המתקשים ברכישת תכנים לימודיים שפתיים כגון שיום אותיות וספרות בגילאי הגן וקריאה והבנת הנקרא בגילאי בית הספר

מה כולל השירות?

אבחון מקצועי – בהתאם לסוג הבעייה הנצפית ולגיל הילד תבצע קלינאית התקשורת אבחון מקצועי על מנת למקד ולאתר את תחומי החוזק ותחומי הקושי של הילד המטופל. האבחון מתבצע על ידי מבחנים מתוקננית כגון מבחן כצנברגר לילדי הגן, מבחן מעש”ה לילדים בגילאי בית הספר, מבחן ומבחני שיום ושליפה. להשלמת התמונה, תיעזר הקלינאית בשיחה עם ההורים ו/או הגננת ותתרשם מיכולותיו של הילד בסיטואציה של משחק ושיחה חופשיים.

בניית תוכנית טיפול – התוכנית הטיפולית נבנית בשיתוף עם ההורים, על פי האנמנזה ותוצאות האבחון נבנית תוכנית טיפולית המותאמת למצב ההתפתחותי של הילד ולגילו. התוכנית הטיפולית נשענת במשולב על חסרים ועל עוצמות ביכולות התקשורתיות של הילד.

טיפול בפועל – הטיפול מתבצע דרך משחקים חווייתיים, המשלבים הנאה ולמידה בסביבה שקטה ונעימה.

בבית צבר מועסקות קלינאיות תקשורת מקצועיות ומנוסות, אשר מאבחנות במיטב הכלים המקצועיים אשר עומדים לרשותן, מעניקות טיפול מקצועי, מסור ומכוון לתכנית הטיפול הספציפית לילד.

איך זה עובד?

ההפניה לאבחון וטיפול של קלינאית תקשורת יכולה להיעשות באופן עצמאי על ידי ההורים, או לחלופין על ידי גורם מקצועי כגון רופא ילדים, רופא התפתחותי, אורתודונט, גננת או מורה ואחות טיפת חלב.

למה בית צבר?

מקצוענות – אנו מעסיקים צוות מקצועי מיומן ומנוסה של קלינאי תקשורת ילדים. הצוות שלנו מגלה רגישות ואכפתיות, מלווה את הילד ומדריך את משפחתו, מעצים את הילד דרך החוזקות שלו ובכך משיג שיתוף פעולה להשלמת חסרים.

זמינות – אצלנו לא תצטרכו להמתין ארוכות לתור. ההיענות שלנו טובה ותוכלו להתחיל את האבחון בילדכם ללא שיהוי ועיכובים מיותרים.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים