בית צבר – מכון פיזיותרפיה ושיקום

   

פנה/י אלינו עוד היום למידע נוסף וייעוץ חינם:

מהי פיזותרפיה?

פיזיותרפיה היא מקצוע פארה-רפואי העוסק בשיקום ומניעה של בעיות תנועה, בשיפור יכולות תפקודיות ובטיפול בבעיות עצב, שריר ושלד. היא מספקת מענה לילדים ולמבוגרים, עוסקת בטיפולים התפתחותיים, בשיקום אורתופדי ונוירולוגי במבוגרים, בפגיעות ספורט, בכאבי שרירים ועוד.

טיפול פיזיותרפי

טיפול פיזיותרפי נועד לתקן ליקויים או כדי לתת מענה לנזקים אשר נוצרו עקב מחלות, חבלות או תהליכים פתולוגיים אחרים. הטיפולים מעודדים את תהליך הריפוי הטבעי ואת החזרת השרירים והמפרקים לתפקוד מיטבי במינימום כאב וחוסר נוחות.

למי מיועד הטיפול?

טיפולי פיזיותרפיה מיועדים לשורה ארוכה של אנשים הסובלים מבעיות פיזיולוגיות שונות ממגוון תחומים רפואיים. אנו מונים כאן את סוגי הטיפולים הבולטים והנפוצים יותר:

  • טיפול בכאבי גב על רקע פריצת דיסק, חבלה ועוד
  • טיפול בכאבי פרקים לאחר דלקת או בלעדיה
  • שיקום לאחר ניתוחי מפרקים שונים כגון: החלפת מפרק ירך, ברך, קרסול וכתף.
  • שיקום בעקבות תאונת דרכים
  • שיקום נוירולוגי עקב שיתוק מלא או חלקי או בעקבות חולשת צד לאחר אירוע מוחי
  • טיפול להפחתת כאבי פיברומיאלגיה
  • טיפול לימפטי.

מה כולל הטיפול?

אבחון – אבחון פיזיותרפי מתבצע בשני שלבים. בשלב הראשון, הוא מתבסס על הקשבה לתלונותיו של המטופל (אנמנזה). בעזרת שאלות מנחות נשאבת ממנו אינפורמציה שמטרתה להגיע להבנה מלאה של הנסיבות והסיבות לפגיעה. בשלב השני, נערכת בדיקה פיזית המתבססת על נתוני האנמנזה ומלווה במבחנים גופניים רלוונטיים.

טיפול פיזיותרפי – טיפולי פיזיותרפיה ניתנים בכל מצב שבו הגוף נפגע כתוצאה מאירוע חד פעמי או משחיקה ממושכת. מטרת הטיפולים היא להשיב את המצב לקדמותו, לשפר את היכולות הגופניות של המטופל ולמנוע כאבים בעתיד.

במהלך הטיפולים נעשה שימוש במגוון טכניקות ידניות, כמו עיסוי ותרגילים רפואיים המותאמים באופן אישי לצד טיפולים העושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו גלים קצרים או גירויים חשמליים.

מטרות הפיזיותרפיה הן להפחית כאב, לחזק קבוצות שרירים מסוימות, לשפר את טווחי התנועה המוגבלים, עקב פציעה או מחלה ולהשיג תפקוד מרבי וללא כאב.

המכון לפיזיותרפיה

אנו מספקים טיפולי פיזיותרפיה במכון של בית צבר בתוך מרכז שיקום יום שאנו מפעילים  ברמת גן.

 

מי מממן את הטיפול?

  • מבוטחי קופות החולים לאומית – יש צורך להצטייד בהפניה וטופס התחייבות (טופס 17) מהקופה.
  • מבוטחי שירותי בריאות כללית “מושלם”– יש צורך להצטייד בהפניה ותשלום השתתפות עצמית של 100₪ לטיפול בן 60 דקות עד לתקרה של 12 טיפולים בשנה.
  • מבוטחי ביטוח בריאות פרטי – מטופלי בית צבר הפונים באמצעות ביטוח פרטי (כדוגמת הראל, מגדל,הפניקס וכו’) יזכו להחזרים של עד 80% מעלות הטיפול בהתאם לתקרת הביטוח. אנחנו יכולים ללוות אותך בתהליך למיצוי זכויותיך מול חברת הביטוח.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים