לקבל את אבא בחזרה

בחודש אוגוסט אבא שלי עבר אירוע מוחי.

 

מאדם גאה ומטופח הלובש חליפות וטס במחלקת עסקים, מבלה חופשות בארצות רחוקות ושולט בכל מה שקורה בעולם, בארץ ובמשפחה – הוא הפך למישהו אחר.

ישוב בכיסא גלגלים, נאלץ לבקש ולקבל עזרה בכל תחום ועניין, מתקשה בדיבור וקשה להבין אותו, מתוסכל וממורמר ובעיקר מבולבל.

 

אחרי יומיים מיותרים של אשפוז ההפניה היתה שיקום.

ובפעם הראשונה בחיים שלי – הייתי אני צריכה להחליט מה קורה אצלו ואיתו. והחלטתי שיקבל שיקום בבית.

לא ידעתי מה לעשות ואיך להתחיל. ידעתי רק הוא לא יהיה בשום מוסד שיקומי. כתבתי בגוגל "שיקום בבית" והגוגל פתח לי כותרת של "שיקום נגיש" . השארתי את הפרטים שלי.

 

הייתי עצובה ונבוכה. מהאדם הכי עצמאי מתחשב ומעניק – הפך אבא שלי לתלותי לגמרי – ופתאום אני צריכה להוביל מהלכים, להחליט, לבדוק.

פתאום צלצל הטלפון ודניאל דיבר איתי והסביר. והרגיע.

ודניאל שלח לי את דליה דויטש שיודעת להקשיב ולהכיל, להבין ולדעת. בצניעות אופיינית וברגישות ידעה דליה להתאים לאבא מטפלים. והוא לא עושה להם חיים קלים, כי לו אף פעם לא אמרו מה לעשות והוא תמיד זה שהחליט מה אחרים יעשו.

 

כל המטפלים עומדים במשימה בגבורה. הם מקצועיים וקשובים וגמישים, זמינים ונותנים הרבה  מעבר להגדרה היבשה של טיפול ושיקום. וזה לא מובן מאליו בכלל.

חלק ניכר מהעומס, גם הרגשי, נופל על אמא שלי. בשלב מסויים היא החלה להיפגש עם מטפלת רגשית שדליה שלחה ואין ספק שפגישות אלו נותנות לה את הכח והאפשרות להמשיך לחיות עם האדם לו היא נשואה 66 שנה. מלני נירגן ועצבני שעכשיו יש לו גם את כל הסיבות שבעולם להיות

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים