שיקום גריאטרי

שיקום גריאטרי בבית

העלייה בתוחלת החיים מגדילה את הצורך בטיפולי שיקום המתמחים בבעיות הגיל השלישי.בבית צבר אנו מציעים שיקום יום לבני גיל הזהב, הנחשבים לקבוצת גיל בעלת מאפיינים ייחודיים, המצריכה ומחייבת טיפול שיקומי מוכוון לצרכיה. שיקום גריאטרי הינו תהליך חשוב המתמקד בהשבת המטופלים לפעילות ותפקוד רגילים וכצעד מניעתי מפני הידרדרות למצב סיעודי. גם בגיל זקנה נודעת חשיבות רבה לטיפול השיקומי, המסייע גם לאנשים במצבים רפואיים ו/או קוגניטיביים מורכבים לשפר תפקודים בכל תחום.  הטיפול מקנה איכות חיים ושמחת החיים, עצמאות תפקודית, יכולת התמודדות, חוסן אישי ותחושה של התעצמות וצמיחה רגשית, תוך שמירה על מורל גבוה.

איך זה עובד?

את ההפניה לשיקום גריאטרי מקבלים עם מכתב השחרור מבית החולים. עוד לפני כן, יש ליצור קשר עם נציג קופת החולים בבית החולים ולבחון ביחד איתו את האפשרות לשיקום יום גריאטרי בבית צבר.

במידה ותימצא התאמה לשיקום יום , נציגת קופת חולים תדאג לטופס 17 ותעדכן אותנו. כבר למחרת השחרור מבית החולים הצוות שלנו ייצור קשר איתך או עם בני משפחתך ויתאם פגישת ייעוץ ראשונה להערכה ולקביעת תוכנית שיקום.

מי מממן את הטיפול?

  • למבוטחי קופות החולים מכבי שירותי בריאות ולאומית – כיסוי ביטוחי מלא לאחר קבלת אישור מתאים מקופת החולים (טופס 17 מהסניף המטפל או מאחות הקשר והבקרה של הקופה בבית החולים).
  • מבוטחי שירותי בריאות כללית “מושלם”– זכאות ל12 טיפולים בעלות של 100ש”ח בשנה קלנדארית כל טיפול 60 דקות.
  • מבוטחי ביטוח בריאות פרטי – מטופלי בית צבר הפונים באמצעות ביטוח פרטי (כדוגמת הראל, מגדל וכו’) יזכו להחזרים של עד 70% מעלות השיקום בהתאם לתקרת הביטוח.

למי מיועד הטיפול?

שיקום גריאטרי בבית צבר מתאים לכל מטופל בגיל השלישי שעליו לעבור שיקום בעקבות ניתוח, פציעה, מחלה, קטיעה, אירוע לבבי או נוירולוגי. בין אם השיקום הנדרש הנו על רקע אורתופדי, נוירולוגי, או לצורך שיקום קימום בעקבות ירידה תפקודית בכושר ההליכה והעצמאות לאחר אשפוז ממושך או ריתוק למיטה בשל מחלה זיהומית, נשימתית, קרדיאלית או אחרת – בבית צבר אנו ערוכים להעניק לך טיפול מקצועי, איכותי והוליסטי על מנת להחזיר לך את עצמאותך, לצמצם את תלותך באחרים ולהשיב לך את יכולת התפקוד שלך ואת שגרת החיים.

השירותים שלנו

אנו מעמידים לרשותך מטריה רחבה של אנשי מקצוע המספקים שיקום הוליסטי על כל היבטיו:

אבחון, הערכה ראשונית וקביעת מטרות טיפול ע”י רופא מומחה בשיקום.

טיפולי פיזיותרפיה – מתבצעים ע”י פיזיותרפיסט מוסמך, המבצע הערכה ושיפור תפקודי מרבי ובכלל זה: שמירת טווחי תנועה, חיזוק שרירים, יציבה, שווי משקל ומניעת נפילות, מעברים וניידות ומתן תרגילים התורמים לעצמאות מקסימאלית בתהליך השיקומי.

טיפולי ריפוי בעיסוק – מתבצעים על ידי מרפא בעיסוק מוסמך, המסייע להחזרת היכולת התפקודית בחיי היום-יום, הן בתחום המוטורי (לבוש, רחצה, היגיינה אישית) והן בתחום הקוגניטיבי והעיסוקי.

טיפולי קלינאית תקשורת מוסמכת – עוסקת בתחומי השמיעה, השפה, הבליעה והתאמת אביזרי העזר.

פסיכולוגיה שיקומית – מבוצע ע”י פסיכולוג קליני המסייע למטופל ולמשפחתו למצוא את כוחות הנפש לטיפול השיקומי, להגביר את המוטיבציה לתרגול, לסייע בהסתגלות לנכות או למגבלה תפקודית ועוד.

ייעוץ תזונתי – ע”י דיאטנית הלוקחת בחשבון את צרכיו המטבוליים של הגיל המבוגר ואת הצורך בתזונה תומכת לתהליך השיקום המשולבת במחלות כרוניות, נטילת תרופות, קשיי בליעה ועוד.

סיוע במיצוי זכויות – על ידי עובדת סוציאלית אשר תלווה אתכם לאורך תוכנית השיקום.

מנהל טיפול – אנו מצמידים לך מנהל טיפול המתאם עבורך את עבודת הצוות הרב מקצועי בהתאם לתוכנית השיקום האישית שנקבעה לך ומהווה עבורך כתובת לכל שאלה או צורך דחוף בהתייעצות.

ייעוץ להתאמת הסביבה הביתית ולהתאמת אביזרי שיקום וניידות.

 

יתרונות השיקום בבית צבר

מניעת מחלות זיהומיות – בגילאים מתקדמים הגוף חשוף יותר למחלות זיהומיות וחיידקים עמידים ומתקשה להתמודד איתן. הטיפול במכון מצמצם את סיכוני החשיפה וההדבקות במחלות אלו והינו בבחינת קו הגנה מניעתי ראשון.

סביבה תומכת – כאשר מדובר בשיקום קשישים בעלי רמות תפקוד חלקיות, יש חשיבות רבה בעירוב גורמי תמיכה כמו בני משפחה או מטפלים זרים (ואחרים). שיקום בבית צבר מאפשר לתאם את הגעתם של בני המשפחה והמטפלים העיקרים יחד עם המטופל, דבר המקל את שיתופם בתהליך השיקום, הדרכתם ורתימתם לעזרה.

השפעות קוגניטיביות – שהות ארוכה בבית החולים ובמוסדות שיקום עלולה להשפיע על המצב הקוגניטיבי של המטופלים. הם צריכים לחלוק חדר עם מטופלים אחרים, מתקשים להירדם בלילה והמעברים בין המחלקות השונות עלולים ליצור “בלבלת בית חולים” ולפגום במצב הקוגניטיבי.

למה בית צבר?

  • בית צבר מהווה מסגרת רפואית עבור מטופלים הזקוקים לטיפול שיקומי אינטנסיבי, ללא צורך באשפוז. שיקום באמצעותנו משמר את כל היתרונות שבריכוז צוות רב-מקצועי מיומן תחת קורת גג אחת ממש כמו בבית החולים, תוך צמצום החשיפה לזיהומים.
  • בבית צבר מועסקים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שלכולם ניסיון בתחום השיקום. אנו בונים עבורך תכנית טיפול מותאמת אישית, תוך שמירה על כבוד האדם והתחשבות בצרכיך ובצרכי בני משפחתך.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים