ריפוי בעיסוק

   

פנה/י אלינו עוד היום למידע נוסף וייעוץ חינם:

ריפוי בעיסוק – כדי לשפר בהצלחה את התפקוד הגופני, הקוגניטיבי והנפשי

מטרת הריפוי בעיסוק היא לספק לאדם כלים ומיומנויות שיאפשרו לו להתמודד עם דרישות החיים. הטיפול מתמקד במגוון העיסוקים המבוצעים על ידי בני האדם וחשיבותם לתפקוד האדם, לרווחתו ולשייכותו החברתית. בבית צבר מלווה המרפא בעיסוק את המטופל לאורך כל תקופת הטיפול, בונה יחד עם אתו ועם בני משפחתו את תוכנית הטיפול בהתאם לצרכים ולהעדפות ומתוך התחשבות ביכולת ובליקויים של כל מטופל, ברקע האישי, במטרות ובתוצאות האבחונים.

ריפוי בעיסוק – למי זה מיועד?

טיפולי ריפוי בעיסוק מיועדים למטופלים לאחר שברים או ניתוחים בגפיים עליונות ובכף היד שגרמו לפגיעה בטווחי תנועה, ביכולת האחיזה ובמוטוריקה העדינה.

למטופלים לאחר פגיעה נירולוגית שגרמה לפגיעה תפקודית או קוגניטיבית כמו למשל לאחר אירוע מוחי.

על החשיבות של האבחון ועל אמצעי הטיפול

כדי להעריך הערכה מדויקת ואמינה את מצבו של כל מטופל עומדים לשירות המרפאים בעיסוק מגוון אבחונים. כמו אבחון וטיפול קוגניטיבי, אבחון וטיפול מוטורי ותחושתי. תוצאות האבחונים מספקים למרפאים בעיסוק נתונים על מצבו של המטופל בתחום המוטורי, בתחום התחושתי, בתחום הקוגניטיבי והתפקודי. בהתאם לתוצאות האבחונים בונים המטפלים תוכנית טיפול אישית לכל מטופל.

הערכה מוטורית בודקת את ההערכה תחושתית לגפיים העליונות, את טווחי תנועה, כוח, שריר ותחושה.

הערכה קוגניטיבית בודקת יכולות ריכוז, תפיסה, ארגון, פתרון בעיות, חשיבה, זיכרון, בקרה עצמית ושיפוט.

הערכה תפקודית בודקת פעילויות יום יומיות בסיסיות כמו לבוש, אכילה, רחצה והיגיינה אישית ופעולות נוספות כמו ביצוע עבודות בית, שימוש במחשב ופעולות נוספות הרלוונטיות לתחום העיסוק של כל מטופל.

בטיפול בריפוי בעיסוק נעשה שימוש במגוון אמצעים מוטוריים וקוגניטיביים כמו תוכנות מחשב ומשחקים חברתיים לחשיבה ולזיכרון, מדגמי עבודה לתרגול יכולות טכניות והתנסות בסביבות תפקוד שונות באמצעות סימולציה של חיי היום יום. בדרך זו לומדים המטופלים איך להתמודד עם המגבלות ואיך להתגבר עליהן.

ריפוי בעיסוק בבית צבר – כל היתרונות

לצוות המטפלים בית צבר הערכה ומוניטין רב בתחום הריפוי בעיסוק. במהלך השנים פיתח צוות המטפלים שיטות טיפול מתקדמות המסייעות לשיפור התפקוד של כל מטופל ולרווחתו האישית.

הטיפולים עוסקים במגוון תחומים, טיפולים בתפקודי כף יד, בשיפור יכולת תפקוד, כמו תפקוד יום יומי בסיסי, לבוש, רחצה, היגיינה, אכילה ועוד, בתפקוד מורחב כמו עריכת קניות, בשימוש במכשירים שונים ובתפקודים בעבודה ובשעות הפנאי.

צוות המרפאים בעיסוק מסייע בהתאמת אביזרי עזר וטכנולוגיה מסייעת.

כל המרפאים בעיסוק המועסקים במרפאת בית צבר הם בעלי תעודת מקצוע מטעם משרד הבריאות וכולם בעלי ניסיון וידע רב בתחום.

לחצו כאן לקבלת מידע נוסף על טיפול פיזיותרפיה על ידי אנשי מקצוע.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים